Spotkanie z panem Mariuszem
26.09.19r. w naszym przedszkolu gościli członkowie lokalnego stowarzyszenia: "Grupa Krupa", którzy przeprowadzili z przedszkolakami zajęcie edukacyjne na temat bezpiecznej jazdy na rowerze. Pani Beatka - członkini tejże grupy, wprowadziła przedszkolaków w tematykę, czytając bajkę z serii: "Franklin i kask rowerowy". Następnie z wizytą do przedszkola przybył pan Mariusz Gołębiowski, który zaprezentował dzieciom filmy z dwóch wypraw rowerowych: do Grecji i Odessy, w których uczestniczyli. Dzieci mogły również wysłuchać opowieści z wypraw, zapoznać się ze sprzętem potrzebnym na wyprawach oraz poznać budowę roweru. Zajęcie miało na celu zachęcić przedszkolaków do aktywaktości ruchowej na świeżym powietrzu oraz zwrócić uwagę na bezpieczeństwo jazdy na rowerze.W spotkaniu uczestniczył również Wójt Gminy - pan Franciszek Sufa, który kibicuje "Grupie Krupa" w wyprawach oraz promuje zdrowy styl życia na terenie naszej gminy.