Dzień Spadającego Liścia
23.09.19r. przedszkolaki z Ziętka z okazji "Dnia Spadającego Liścia" postanowiły radośnie powitać nową porę roku - jesień. Dzieci zapoznały się ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie jesienią na podstawie ilustracji i naturalnych okazów (pierwsze kolorowe listki, grzyby). Przedszkolaki także poprzez zabawy badawcze dowiedziały się: "Jaki jest liść?", "Dlaczego drzewa tracą liście jesienią...?", "Co by było, gdyby w zimie liście były na drzewach...?", "Jakie drzewa mają liście, a jakie igły...?",itp. Dzieci bawiły się listkami dmuchając na nie i wprawiając je w ruch oraz tańczyły z listkami do utworu A. Vivaldiego pt."Jesień". Na zakończenie zajęcia wychowawczyni zapoznała przedszkolaków z budową drzewa, a następnie wszystkie dzieci odbijały pomalowane farbami swoje dłonie (jako jesienne listki) na dużym arkuszu tworząc: "Drzewo naszej grupy".