Dzień Marchewki
Dzień Marchewki - dzień pomarańczowy. Był to dzień wyjątkowy- pomarańczowy, marchewkowy, zdrowy i witaminowy. W tym dniu dzieci i panie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Realizując program edukacji żywieniowej przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy; jak bardzo jest zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych. Ten "bardzo zdrowy dzień pomarańczowy" wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi, oczywiście o marchewce, próbowaniem marchewkowego soku, a także degustacją marchewkowej zupy. W tym dniu wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili! Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania zdrowych produktów.