Ogólnopolski Dzień Poczty Polskiej
W przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Poczty Polskiej. W tym dniu swoje święto mają wszyscy pracownicy poczty, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki. Tego dnia, dzięki przedstawieniu pt. "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” w wykonaniu teatrzyku rodzinnego, dzieci przypomniały sobie, kto nam przynosi listy oraz jaką drogę przebywa każdy list zanim dotrze do adresata. List wrzucony do czerwonej skrzynki pokonuje daleką podróż. Najpierw trafia na sortownię i jest przydzielany do odpowiedniego regionu, następnie listy lądują w torbie listonosza, żeby ostatecznie trafić do skrzynki adresata. Dzieci udały się na spacer na pocztę gdzie wysłały kartki z pozdrowieniami dla wszystkich przedszkolaków naszego przedszkola.