Spotkanie z Panią Leśnik
W naszym przedszkolu gościliśmy Panią Leśnik z Nadleśnictwa w Zawadzkiem. Pani Leśnik opowiadała dzieciom o tym, jakie zwierzęta i ptaki można spotkać w naszej okolicy. Dzieci dowiedziały się również jakie zwierzęta zapadają w zimowy sen oraz o zwyczajach niektórych zwierząt leśnych. Swoje opowiadania ilustrowała przyniesionymi pomocami dydaktycznymi - figurkami ptaków i ich przysmaków. Dzieci z zainteresowaniem słuchały gościa. Na koniec spotkania pani leśnik podarowała naszym dzieciom broszurki przyrodnicze. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Celem spotkania było:- zapoznanie dzieci z pracą leśnika,- kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody,- pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym,- uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.